Правильний типорозмір шин.

1. Ширина шини, мм
225 / 45 R 17 91 W
Автомобільні шини мають ширину від 125 до 335 мм. Шини Golf 5 завширшки 195-225 мм.

2. Відношення висоти до ширини профілю
225 / 45 R 17 91 W
Відношення висоти до ширини профілю у відсотках. Чим менша цифра, тим нижче боковина шини. У Golf 5 вона становить від 40% до 65%.

3. Структура шини
225 / 45 R 17 91 W
Каркас шини утворюють тонкі волокна корду з поліестеру. У радіальної шини (R) вони розташовані перпендикулярно до напрямку ходу автомобіля, а в діагональної (D) - навскіс. Усі шини автомобіля повинні бути однакового типу. Позначення «RF» мають проколостійкі шини.

4. Діаметр диска, дюймів
225 / 45 R 17 91 W
Діаметр вимірюють між краями обода диска. У Golf 5 цей параметр становить від 15 до 18 дюймів.

5. Індекс вантажності
225 / 45 R 17 91 W
Граничне навантаження на шину вказують вкупі з індексом граничної швидкості. Приміром, правильно накачані шини з індексом швидкості 91 мають граничну вантажність 615 кг.

6. Індекс швидкості
225 / 45 R 17 91 W
Індекс граничної швидкості зазначають разом із граничною вантажністю. На високих швидкостях вантажність шини зменшується.

Правильна ширина шин.

Покращена динаміка.
Широкі шини поліпшують керованість Golf 5, передусім - під час прискорення й гальмування, на високій швидкості, у разі зміни смуги, на крутих поворотах тощо. Звісно, якщо не заважає погода.

Більша площа контакту: ліпше зчеплення?
На сухій дорозі - однозначно. Що більша площа контакту, то краще чіпляються шини вашого Golf 5. Проте під час зливи ситуація може змінитися на протилежну, і ключове слово тут - аквапланерування.

Увага, аквапланерування!
Насправді все цілком логічно - ширші шини мають розганяти більше води. Як наслідок, автомобіль швидше починає «пливти». На залитих водою ділянках ваш Golf 5 може ставати менш керованим, тож будьте обачними.

Ширше значить голосніше.
Широкі шини мають більше канавок, які запобігають аквапланеруванню. Під час руху вони відводять більше повітря порівняно з вужчими, а ви можете чути відповідні звуки.

Більший опір, більше пального.
Широкі шини мають більший опір коченню. Отже, вони швидше зношуються. До того ж у них більша площа аеродинамічного опору. Через те ваш Golf 5 витрачає більше енергії й споживає більше пального.

Закрити
Цей веб-сайт використовує cookies, щоб допомогти нам надати Вам найкращий досвід від знайомства із Volkswagen.
Прийняти та продовжити